Lasipintainen kulunvalvontalukija on tyylikäs vaihtoehto
15.11.2018

Lasipintainen 8 CD 2.0 Glass sopii asennuskohteisiin, joihin haetaan tyylikästä näppäinlukijavaihtoehtoa. Lukijassa ei ole kohollaan olevia näppäimiä, vaan näppäinpainallukset rekisteröityvät lukijan pinnalta. Kiiltävä lasipinta yhdessä lukijan taustavalojen kanssa luo tyylikkään vaikutelman. Lukijassa on turvallinen MIFARE® DESFire -teknologia, ja se sopii asennettavaksi myös vanhoihin MIFARE-järjestelmiin, koska se on muiden DESFire-lukiojidemme tapaan taaksepäin yhteensopiva MIFARE Classicin kanssa.
Muita uutisia

22.12.2020
Toivotamme kaikille asiakkaillemme ja yhteistyökumppaneillemme rauhallista joulua ja menestystä vuodelle 2021.

17.12.2020
Finnish Security Awardsien palkintoraati on valinnut Idesco Mobile Liten tämän vuoden OHTO-palkinnon, eli Oikein hyvän turvallisuusoivalluksen innovaatiopalkinnon saajaksi.

23.11.2020
Bluetooth-yhteydellä voi nimetä lukijat, säätää lukualuetta ja päivittää lukijoiden ovikohtaisia turvatasoja, eli toisin sanoen hyvin laajasti hallinnoida koko Idesco Mobile Lite -konseptin lukijoihin liittyviä toimintoja.