Kylmää ja kosteutta kestävät Idescon OSDP v2 -lukijat
17.10.2017

Idescon DESFire-lukijat tukevat nyt myös OSDP v2:ta. Tämä kaksisuuntainen turvallinen kommunikaatioprotokolla suojaa järjestelmän ja siihen liitettyjen laitteiden välisen tiedonsiirron turvallisella salauksella.
Kulunvalvontajärjestelmän turvallisuutta mitataan rakennuksen ulkopuolelta aina järjestelmän ohjaukseen asti. Idescon turvalliset lukijat kestävät myös ulkoisia olosuhteita kuten kosteutta, äärimmäisiä lämpötiloja ja iskuja. Eri sovelluksiin ja asennustapoihin sopivat Idescon uusimmat lukijamallit löydät seuraavaksi Tukholman SECTECH-messuilta 21.-22.marraskuuta.
Muita uutisia


22.03.2023
Suomalaisen Työn Liitto on myöntänyt Idesco Oy:n Suomessa valmistetuille RFID-lukijoille Avainlippu-tunnuksen osoituksena Suomessa valmistetusta tuotteesta.

22.03.2023
UID-lukijat lukevat RFID-tunnisteissa olevaa, tunnistettavan kohteen yksilöivää sarjanumeroa.